top of page

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת - על מה צריך לתת את הדעת

מסמכים משפטיים יכולים להיות מתסכלים מאוד כאשר הם נכנסים בהקשר משפחתי, אך ברוב המקרים זה הדבר הנכון לעשות ופעמים רבות נחתמים הסכמים שכאלה מחוסר ברירה. בין אם מדובר בהסכם לפני נישואין, הסכם גירושין, צוואה או הסכם אפוטרופסות, חשוב מאוד לעלות את ההסכמים הללו על הכתב כדי להימנע ממצב של חוסר הסכמות בהמשך. אם מוסיפים לעניין השפעה על ילדים, הרי שהחשיבות של נושא הורות משותפת לטובת הילד, עולה פי כמה. לכן בכל מה שקשור לעריכת הסכם הורות משותפת או כל הסכם אחר מומלץ להיעזר בחברה שמתמחה בתחום. 

 

כיום יש הרבה מאוד משפחות שונות בישראל , מה שמעלה את הצורך בהסכמים חדשים מסוגים שונים, מסמכים שיוויוניים העוזרים לשמור על זכויותיהם של כל הצדדים. זוג עם ילדים שלא התחתן צריך לעגן את הזכויות שלו, וכך גם זוגות אשר מגדירים את עצמם כידועים בציבור, וכמובן זוגות שנכנסים להליך של אימוץ ילדים. הסימוכין המשפטי הוא קריטי, כי אין לדעת מה יקרה בעתיד, גם אם ההווה ורוד מאוד.

 

הסכם הורות משותפת אמור לעשות סדר בכל הנושא ולהכריע לגבי תחומי האחריות של כל אחד מהצדדים. ברוב המקרים, שני ההורים אינם גרים יחדיו, שחשוב להגדיר מה היא המעורבת של כל צד, כולל זמן עם הילד, עזרה פיננסית ומשקל בכל הנושא של קבלת החלטות.

 

הסכם הורות משותפת דוגמא מהרשת

אם אתם מחפשים דוגמאות להסכם הורות משותפת האינטרנט הוא מקור מידע מצוין, כמו גם מרכזים ייחודיים, המתמחים בתחום. יש הסכמים מצוינים שנוסחו על ידי עורכי דין, ואליהם כדאי לכם להגיע. מהסכמים חובבניים שנוסחו על ידי אנשים רנדומליים, אשר בדרך כלל מלאי חורים, כדאי מאוד להימנע.

ניתן למצוא בקלות דוגמא להסכם הורות משותפת להורדה, אך כדאי לבדוק אותו לעומק. כדאי לבחון את כל הנושאים ולראות האם הוא כולל את כל האלמנטים הטריוויאליים מבחינתכם. חוזה הורות משותפת הוא מורכב מאוד וכמובן שהעדיפות היא לנסח אותו באמצעות איש מקצוע מתחום דיני המשפחה.

מעוניינים בניסוח הסכם הורות משותפת וזקוקים למידע בתחום? אורו – הורות משותפת, היא הכתובת המתאימה להיעזר בשירותיה. לקבלת מידע על המרכז, צרו קשר טלפוני ישירות דרך האתר. 

 

 

 

הורות משותפת – חוזה צופה פני עתיד

מרבית האנשים לא היו רוצים להכניס אל הקשרים האישיים שלהם מסמכים משפטיים, והדבר מובן. יחד עם זאת, לעיתים הבחירה בצעד הזה מתבררת ברבות הימים כהחלטה נכונה ומועילה מאוד, המאפשרת להתנהל על מי מנוחות, לפתור מחלוקות ולמנוע משברים חמורים.

 

אחת הדוגמאות להסכם הורות משותפת, הבולטות לכך היא ניסוח הורות משותפת בחוזה המתייחס למכלול המרכיבים הקשורים לגידול הילד, וכך נקבעים מראש המרכיבים המרכזיים של גידולו, כשכל צד יודע היטב מהם חובותיו וזכויותיו כלפי הילד.

 

התאמה אישית של הסכם הורות משותפת

כאמור, אם תעיינו ברשת לא תתקשו למצוא דוגמת הסכם הורות משותפת. יחד עם זאת, עקב רגישותו של הנושא ישנה חשיבות גדולה להתאמה אישית עבורכם, אשר מסמך סטנדרטי לא תמיד יכול לספק.

 

הסיבה הראשונה לכך היא שכל אחד ואחת מאיתנו הינם עולם ומלואו, וכך גם יחסם אל בן/בת הזוג, אל ילדים, ערכי החינוך, התפיסות, הרצונות והמאוויים וכן הלאה. הסיבה השנייה היא שלרוב האנשים אין את היכולת לצפות בצורה מספיק טובה את פני העתיד, על השינויים והמצבים העשויים להתרחש.

 

על כן, הורדת דוגמא להסכם הורות משותפת מהאינטרנט היא בהחלט צעד בכיוון הנכון מבחינת ידע מוקדם, אך זכרו שישנם בעלי מקצוע וניסיון רב המסוגלים לצפות ולתת פתרונות מוקדמים למצבים שאינכם מעלים כרגע על הדעת. הכוונה היא לעורכי דין המתמחים בתחום של דיני משפחה וכדאי לברר מול עורך הדין האם יצא לו ללוות, לערוך ולנסח הסכמי הורות משותפת בעבר.

 

מה יהיה בהסכם הורות משותפת?

מצד אחד, אין מגבלות מיוחדות על רמות הפירוט שאליהן ניתן להגיע בהסכם זה, וכמובן שהפירוט והדיוק יעזרו למנוע מראש אי הבנות ומחלוקות. מצד שני, אין בכך לומר שעליכם לרדת לרמת צבע הגרביים או ההדפסים שעל החולצות בתוך הסכם הורות משותפת.

 

עורך דין המלווה אתכם יוכל בהחלט להנחות אתכם אל הפרטים שבאמת צריכים להיות בחוזה. כך לדוגמא, ההסכם חייב להתייחס אל נושא המשמורת ולהגדירו בצורה הברורה ביותר – האם החלוקה שוויונית לחלוטין בין שני הבתים, ואם לא – מהי? כמו כן, יש לקבוע את כל הקשור בדמי המזונות הנובעים מכושר ההשתכרות והמצב הכלכלי שלכם כיום ובעתיד, ומההחלטה שהתקבלה בנושא המשמורת.

 

מעבר לכך, חשוב מאוד להגדיר מה עושים ולמי פונים במקרה של מחלוקות, ובמילים אחרות – באילו דרכים אתם עתידים לנקוט במידה שיתגלעו חילוקי דעות וסכסוכים. ופרק חשוב נוסף עוסק בכל הקשור לדרך חינוכו של הילד ובפרט למסגרות החינוכיות שבהן הוא עתיד ללמוד מבחינת הגישות ותפיסת העולם, כגון חינוך ממלכתי, ממלכתי-דתי, אלטרנטיבי וכדומה.

עוד יעניין אתכם: מה זה הורות משותפת? 

רוצים לשמוע קצת יותר על המסלול שלנו באורו? לחצו כאן

 

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ייעוץ פנו אל הצוות המקצועי שלנו בטלפון 050-5554464

bottom of page