top of page

המסלול בדרך לאמהות היחידנית

mother.png

הרגע הזה בו את מבינה שתביאי ילדים בדרך אחרת הוא ללא כל ספק A LIFE CHANGER

השאלה שעולה במקרה כזה היא הרבה פעמים 'האם הורות משותפת היא הדבר בשבילי או דווקא הורות יחידנית'? והיא ברוב הפעמים משאירה אותך מבולבלת ומזגזגת מצד זה לאחר. לפעמים הרצון בהורות יחידנית הוא עז והנטייה לשם היא ברורה, אבל הפחדים, הבלבול והספקות לגבי היכולת שלך לצלוח אתגר שכזה משתקים אותך ואת מוצאת עצמך אחרי שנים בבחירה אימהית שפחות התאימה לך במקרה הטוב ועם 'חלומות מגירה' על אימהות במקרה הפחות טוב.

 

אנו מזמינים אותך לצאת איתנו למסע בו נחצה דרך תהומות הבלבול, השאלות, החששות והפחדים. את המסלול מלווה באופן צמוד ענת לוינסקי, מייסדת ומקימת אמאל'ה. יחד איתה, נכיל ונפרק את כל מה שמציף. נלך ביחד יד ביד לעבר הגשמת החלום. כיחידנית בעצמה ענת יודעת שזה יותר מאפשרי.

 

במסע המשותף שלנו תגלי שאת מתחברת לאני הכי מזוקק של עצמך. תדייקי את בחירותייך, תתני מקום לכל הרגשות ותמצאי עצמך מקבלת את כל ההחלטות והבחירות הנכונות ביותר עבורך. תפתחי לאפשרות שהבחירה באימהות יחידנית, גם אם זו לא האפשרות שעליה חלמת, יכולה להתברר כמתנה הכי גדולה שנתת לעצמך בחיים. כזו שתאפשר לך חיים של רווחה, אהבה, זוגיות אם תרצי, ואימהות כמובן. חיים מלאי תמיכה, שמחה ושפע.

מסלול לאמהות יחידנית - מה הוא כולל?

אמהות יחידנית

ענת לוינסקי, 42, אמא יחידנית גאה לגאיה המהממת, בת ה -3 . המקימה של 'אמא'לה' ומאמנת אישית המתמחה בליווי נשים במהלך טיפולי פוריות, הריון ולידה מזה עשור. "אחרי ליווי של מאות נשים בדרך הזאת, אני יכולה להגיד בלב שלם ומניסיון אישי ומקצועי, שעם כל הקושי, החששות, השאלות הפתוחות והפחד (וזה אכן מפחיד ביותר, לא סתם קראתי לעסק שלי אמאל'ה ..) זו יכולה להיות גם דרך מהממת. כזו שלא רק תגשים לך את חלום האימהות אלא גם תעניק לך את עצמך באופן שלא הכרת. עצמאית, אמיצה, מסוגלת ואוהבת מעבר למה שאי פעם העזת לדמיין!"

01

על כוס קפה - רק את וענת 

המסלול כולל 5 פגישות לאורך התהליך כולו. נתחיל בלפרק את כל הרגשות, הספקות והאמונות המגבילות, כדי לדייק את מה נכון ביותר עבורך וזאת תוך מתן כלים רגשיים להתמודדות והנחת קרקע. ואז נצלול יותר פנימה. לפרקטיקה שבתהליך.

נדבר על בדיקות רפואיות נדרשות, הכנת הגוף לטיפולים ולהריון. נלמד על בנקי הזרע הרלוונטיים, על מה חשוב לשים דגשים כדי לבחור את זה שהכי נכון עבורך. נדבר על הזרעות ו-IVF משמעויות, יתרונות וחסרונות. מה חשוב בבחירת רופא מטפל ומקום לעבור בו את הטיפולים. כיחידנית בעצמה, ענת מודעת לכך שהחשש הכלכלי הוא אחד הדברים העיקריים-  זה שמעכב נשים רבות ומונע מהן לצאת לדרך.

 

במרכז להורות אחרת ריכזנו עבורך את כל הידע הנחוץ, שמעבר לכך שיקנה לך התנהלות שתשפר את מצבך הכלכלי, גם יאפשר לך להתקדם בתהליך בלב שקט. נדבר על עלויות גידול ילד לבד בעקומת השנים. זכויות אם יחידנית בזמן הטיפולים, הריון ולאחר הלידה. ביטוחים חשובים, מסמכים משפטיים נדרשים, דגשים לפנסיה ועוד.

שניה לפני שקופצת למים ומתחילה את המסע עצמו, ניקח רגע לחבק חזק. שוב. את הלב והנפש, להאט ולבדוק - 'למה בדיוק עכשיו את זקוקה, מי תומך בך'? כאן נעזור לך לבסס מערכי תמיכה מעולים שיהוו עבורך את המזרן הרך תחת רגלייך, שיתמכו בך עכשיו ובטח בעתיד כשתהפכי לאמא. נתחבר למשאבים שלך ונעמיק בך את הכלים הרגשיים לחיבור והעצמה - כל אלו יחד יאפשרו ליצור תמונת עתיד מיטיבה המתאימה לך.

את סיום התהליך נחגוג בפגישת סיכום מרגשת בה נביט על הדרך המלאה שעשינו ביחד ובעיקר זו שאת עשית בדרך אל האימהות. נסקור חוזקות, בחירות ונניח קרקע איתנה להמשך הדרך.

02

על בטוח - את וחן, מלווה לחופש כלכלי

כשלב ראשון נקיים מיפוי אישי כולל-

נבין מה מצבך הכלכלי ובהתאם לכך נבנה תכנית כלכלית- התמקדות בבניית תקציב והגדלת הכנסה, בניית סוג השקעה מתאימה (במידה ויש הון פנוי) והגדרת מטרות להמשך.

כשלב שני, יחד עם חן ועם סוכן הביטוח נבדוק מסלקה ביטוחית ופנסיונית, נוודא כי אין תשלומים כפולים לביטוחים והכי חשוב- שאת חוסכת מספיק לפנסיה.

אם יש לך קרנות השתלמות וכדומה - אנו נבדוק אופציות של לקיחת הלוואה על חשבונן, עבור השקעה שתייצר לך כסף "פסיבי" בעתיד.

בשלב זה נבין איך נערכים לעתיד, בהתאם לסוג המשפחה שאת יוצרת, נכיר את עלויות ההריון והלידה ונבנה תוכנית כלכלית ל- 3 שנים קדימה, אשר בעזרתה תוכלי להתחיל את "החיים החדשים" בצורה הרבה יותר מדויקת , רגועה ובריאה.

03

על העתיד המשותף: עכשיו אנו משפחה

נפרדים כאן? ממש לא!

 כבוגרת המסלול למסע לאימהות יחידנית באורו, את זכאית להצטרף במחיר מוזל למפגשים קבוצתיים למטופלות והריוניות מבית אמא'לה ובהנחיית ענת לוינסקי. להכיר עוד נשים, לשתף, לתמוך ולהיתמך. בגדול, להעשיר עוד את ארגז הכלים שכבר קבלת, ולפגוש עוד נשים- אחיות לבחירה ולדרך. כמו כן, כמי שעברה את התהליך המלא, את זכאית למחיר מוזל בקורס הכנה ללידה ליחידניות, מפגשי ליווי רגשי במהלך ההריון, הסדרת מסמכים משפטיים במחירים נגישים וכרטיס פתוח למפגשי 'אימהות יחידניות ותינוקות' של אמא'לה.

"הרגשתי שאני מדברת עם מישהי מנוסה מאוד, גם בפן המעשי של בדיקת דרכים שונות לאמהות לעומק, וגם בנפש בכלל, בהקשבה ורגישות לעצמה ולסובביה. 
הרגשתי נוח לדבר ולשאול, שמעתי עצות טובות וחשובות, ופגשתי דרך השיחה שלנו אפשרות ממשית יותר לעשות את התהליך הזה, באופן ובקצב שיתאימו לי. אני מלאת תודה על זה, על הנועם ורוחב הלב."

דינה , 40, אם יחידנית

bottom of page