המסלול בדרך לאמהות היחידנית

טקסט אמהות יחידנית טקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות יחידניתטקסט על אמהות 

01

מלב אל לב : רק את ואנחנו

נשוחח וננסה להבין ביחד את כל מכלול הפרטים בנוגע לבחירה שלך ביחידנות.  מה את רוצה, מה את מדמיינת, מה את חושבת, מה את מרגישה שאת צריכה. בפגישה אפרוש בפניך את ההחלטות שאת צריכה לקבל בתהליך.
יחד נבין איך נוכל לצאת לדרך משותפת להגשמת חלום האמהות שלך. יש חיבור? קדימה, ממשיכות הלאה!
חשוב לי להבהיר: בפגישות ובשיחות שלנו תקבלי הרבה אינפורמציה חשובה והכרחית לתהליך. האינפורמציה שאספתי נסמכת על ניסיוני האישי הרב בתהליך והן על ניסיוני המקצועי כעיתונאית שחקרה את התחום. בצד המידע, תקבלי ממני ליווי מותאם אישית בשלבי התהליך. בסוף כל פגישה תקבלי משימות שיקדמו אותך בדרך לאמהות.

02

אחת על אחת: את ונעמי, הפסיכולוגית שלנו

המסע ליחידנות כרוך לעיתים בקשיים רגשיים שקשורים לבחירה שלנו ובצדה, התנפצות החלום האידיאלי של הורות בזוגיות. מטרת הפגישה עם אשת המקצוע הבכירה שבחרנו לתהליך היא להכיר אותך, את הרקע שלך, את משמעות הבחירה שאת עושה כעת ומה יהיו ההשלכות שלה לעתיד. בפגישה זו תוכלי להתבונן בדרך שעברת, להציץ לעתיד שלך וכמובן, תקבלי כלים שיסייעו לך בהתמודדות עם התהליך כולו.
 

03

 פותחות יומן: יוצאות לדרך משותפת

אחרי המפגש עם הפסיכולוגית, הגיע הזמן לצאת לדרך. בפגישה זו קרן תציג בפניך את התכנית שנבנתה במיוחד עבורך ואת השלבים שיש לבצע מבחינת המשימות לקראת ההורות היחידנית. נציג בפניך את ההחלטות שאת צריכה לקבל ונקבע לוחות זמנים.
בין המשימות שלפנינו:

 

  1. בחירת המוסד הרפואי בו יבוצעו הטיפולים

  2. בחירת רופא

  3. בחירת בנק זרע

  4. בחירת תורם

  5. בחירת שיטת הטיפול (הזרעה / IVF)

04

תכנון זה נכון : ליווי צמוד עם יועצת פיננסית

הורות בכלל והורות יחידנית בפרט היא נושא שכרוך בכמה היבטים כלכליים – ראשית במהלך הטיפולים עצמם (עלות הטיפולים, העלויות של בנק הזרע, טיפולים משלימים ועוד) ולאחר מכן בהריון עצמו. סופו של התהליך הוא תחילתם של החיים עצמם. האם את יודעת כמה יעלה לך לגדל ילד לבד? במפגש זה תסייע לך --- אמא בעצמה --- להיערך לבאות. תכנון כלכלי נבון לטווח הארוך ייתן לך שקט נפשי וביטחון להשלים את המסע שלך כיאות.

05

ממריאות יחד להצלחה

בשלב הזה את כבר תהיי אחרי הבדיקות והמפגש הראשון עם הרופא, אחרי התכנון הכלכלי ולקראת תחילת הטיפולים. אני איתך וביחד נשרטט את המשך התהליך ומה את עושה בצעד הבא. במפגש זה נדבר על בחירת התורם. האם תרצי שהתורם יהיה אנונימי או לקבל עליון פרטים מורחבים? האם תרצי תורם מהארץ או מחו"ל? יהודי או גוי? האם חשוב לך לראות תמונות של התורם? נדבר על בדיקות גנטיות של התורם ועל ההתאמה אליך ונעבור על העלויות של כל מסלול תורם. נתכנן גם בהתאם לנתונים שלך כמה מנות כדאי לקנות בשלב הראשון.

06

יוצאות לדרך! מפגש הכנה לטיפולי הפוריות

הגענו לתכלס: עוד רגע ואת מתחילה את הטיפולים. במפגש זה נדבר על מה בדיוק את, הגוף והנפש שלך עומדות לעבור. מה הם ההורמונים שאת עומדת לקחת ומה תהיה השפעתם עליך, איך יתבצע הטיפול מבחינה פיזית, איזה טפסים את צריכה למלא כדי שהטיפול ימומן על ידי המדינה וקופת החולים שלך. נדבר גם על הזכויות שלך בעבודה בזמן טיפולי פוריות וננהל לוח זמנים לגבי כל שלב בטיפול. 

״אנחנו קבענו שנר ראשון של חנוכה עושים ביחד. תמיד. בשיח מאוד פתוח עם נכונות לעזור לצד השני בכל מיני דברים בחיים. לא רק סביב הילד. כלומר, חברות מאוד טובה ואהבה כבני אדם, אבל עם גבולות מאוד ברורים כדי שהזוגיות של אסף ועופר תישאר הזוגיות של אסף ועופר. כדי שאוכל לבנות לעצמי זוגיות כשארצה מחוץ לתא המשפחתי הזה״

דקלה, 43, אם יחידנית

© כל הזכויות שמורות לאורו הורות משותפת. אין לעשות שימוש באתר, במידע שבו, בשירותים ובתכנים, אלא לצרכיו האישיים של המשתמש. אין לפרסם, להציג, להעתיק, לשכפל וכיו"ב את המידע, השירותים והתכנים באתר בשום צורה או אופן, לרבות באתרי אינטרנט, דפוס, רדיו, טלוויזיה, ו/או בכל מדיה אחרת ללא ציון המקור ואישור בכתב ומראש מאורו הורות משותפת.
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
אבולעפיה 16 קומה 2 תל אביב
טלפון : 050-5554464
דוא"ל : hello@oro-il.co.il