הסכם הורות משותפת

כללי ברזל

ההחלטה להיכנס לתהליך של הורות משותפת היא אינה פשוטה, ודורשת "החלפת דיסק" בראש. ההחלטה הזו מגיעה בדרך כלל אחרי תהליך חשיבתי ארוך שבסופו מבינים שזו האלטרנטיבה הטובה ביותר. הרי כולם רוצים להיות בזוגיות וכולם רוצים להביא ילדים בדרך הכי טבעית שיש. משזה לא מתאפשר, יש למצוא את הפרטנר האידיאלי ולפנות לדרך הטובה ביותר ביחס לסיטואציה.

 

הורות משותפת יכולה להיות אידיאלית עבור הרבה סוגים של אנשים. מדובר במצב בו שני אנשים, שהם אינם במערכת יחסים רומנטית, אשר מחליטים להביא ילד לעולם. הנסיבות הם שונות וסבוכות. זה יכול להיות שני אנשים סטרייטים בגילאים מבוגרים, זוג להט"בי שרוצה להביא ילד באמצעות גורם שלישי ועוד הרבה מאוד קונסטלציות שונות שנראות הגיוניות בהתאם לנסיבות.

 

עם זאת, יש כמה אתגרים מובנים בנושא הזה. לא פשוט לעשות את הבחירה המושלמת, ולא כל אחד יהיה מוכן לתהליך המורכב הזה. לכן, חשוב לעשות את הבחירה בצורה מושכלת ומעבר לכך, לנסח הסכם מסודר שיחלק בין תחומי האחריות השונים.

 

ביחד למען הילד

הסכם הורות משותפת טוב הוא קריטי להצלחת התהליך ולטובתו של הילד. בכל הנושא של הורות אחרת, הסכם הנחתם בין הצדדים, צריך לחשוב על טובת הילד ועל כך צריכה להסתמך כל קבלת ההחלטות. זה חשוב במיוחד כאשר ההורים לא מנהלים משק בית משותף וצריכים להתנהל בצורה לוגיסטית ופיננסית בצורה משותפת.

ניתן לראות בכל הסכם הורות משותפת, דוגמא למה שיכול להיות הצלחה כבירה. חשוב ללמוד את ההסכמים הללו ולראות מה הן הנקודות החשובות ביותר לכל צד. חשוב במיוחד לנסח הסכם הורות משותפת לטיפולים אצל זוגות שאינם נשואים, מפני שאין מנוס מחילוקי דעות שיצוצו בעתיד. הורות משותפת ללא נישואין, עלולה לעורר חילוקי דעות שיכולים להתפתח לריבים שישפיעו לרעה על הילד, ואת זה אף אחד לא רוצה.

החלטתם על הורות משותפת וחשוב לכם לנסח הסכם הורות שיוויוני, שיגן וישמור על טובתם וזכויותיהם של כל הצדדים? אורו – הורות משותפת, היא הכתובת הנכונה להיעזר בשירותיה. לקבלת מידע על המרכז, לחצו כאן או צרו קשר טלפוני ישירות דרך האתר.