top of page

חבלי לידה ואהבה

חבלי אהבה ולידה.png

ההחלטה להכניס אדם חדש לחייכם לצורך הקמת תא משפחתי לעיתים מלווה במחשבות ובלבטים. אנחנו לגמרי מכירים את החששות ומזדהים  איתם ועם החלומות. 

הנה כמה מחבלי הלידה המוכרים לנו, וכמו בחיים, בסוף בסוף אחרי שמתגברים עליהם, אנו מבינים… עד כמה זה כל כך השתלם.

 

יהיה לי קשה לעמוד ולהסביר את זה למשפחה ולחברים שלי.

סביר שלחברים מסוימים או לבני משפחה יהיה מה להגיד. גם אם יהיו חברים או בני משפחה שיעקמו פרצוף או ירימו גבה בהתחלה, זה צפוי לעבור להם ככל שיעבור הזמן והם יתרגלו גם לרעיון.  זכרו שאולי גם לכם לקח מעט זמן להתרגל לרעיון ועד שקיבלתם את ההחלטה. עליכם להתמקד ברצונותיכם שלכם ותופתעו לגלות שבני משפחה וחברים  יביעו את תמיכתם ואף התלהבותם בהמשך. כמו בכל שינוי נדרש זמן, סבלנות ואורך רוח  כדי לגייס תמיכה ולגיטימציה לטווח הארוך.   ככל שתהיו שלמים יותר עם הבחירה שלכם, יהיה לכם קל יותר לעמוד מול העולם ומול הילדים שלכם ולהעביר להם מסר שאכן… הכל בסדר.

ואם לא אעמוד בנטל הכלכלי?

אין מה להשוות בין הקמת תא משפחתי באמצעות הורות משותפת לבין פונדקאות שעלולה להגיע ל-150 אלף דולר ויותר, ולרוב גם מדובר בהליך מאוד מסורבל. הורות משותפת זולה יותר  מהירה יותר ומשתלמת יותר בכל קנה מידה ובכל היבט: נפשי  כלכלי ופיזי.  יש לה יתרונות רבים משלה. בחלק מהמקרים בהם יש שלושה הורים ויותר העלויות הכלכליות נחלקות ביניהם בהתאם אך כמובן עליכם בהחלט להיות בעלי יכולת כלכלית כדי לממש את חלום ההורות. גידול ילדים כמובן לא מחייב השקעה רבה יותר רק במונחים כלכליים, כי אם גם במונחים של זמן ותשומת לב, אבל כאלה נחלקים בין שותף או שותפים נוספים מתקבלת מציאות עם אפשרויות משחק גדולות יותר.

    

חשוב לי להיות הורה אבל גם חשוב לי לשמור ולקדם את עצמי.

 אם אתם מבקשים להיות הורים, המודל של הורות משותפת הוא מודל המושלם בו תוכלו להיות הורים ועדיין לפתח את עצמיכם בכל היבט שרק תבחרו: מקצועי, אישי ומשפחתי. 

הורות היא תפקיד שמחייב התמסרות מוחלטת. מיום הולדת ילדיכם הצרכים שלכם יהפכו להיות בעדיפות שנייה לאלה של ילדיכם. עם זאת, הורות משותפת מאפשרת אפשרויות תמרון גבוהות יותר עם החופש האישי מאחר שהיא מתחלקת עם שותפים נוספים ולפעמים כל הורה הוא ״בתפקיד״ רק בחלק מהשבוע, מה שמשאיר לכל אחד מהשותפים יותר זמן לעצמו.

 

לא בא לי להיכנס לתהליך ארוך למציאת פרטנר.

עליכם לבוא עם הרבה רצון טוב ומוטיבציה כדי לצאת לדרך ולהגשים את חלומכם, ואלה בשילוב המודל שבנינו יביאו אתכם להצלחה.

בנינו מודל  מחושב, מנוהל המלווה באנשי המקצוע הטובים ביותר זמינים עבורכם ושינחו אתכם בכל שלב ושלב היכן לקחת את הפניות הנכונות בכל צומת. בכל דילמה. בכל קושי או אתגר, כך שהדרך להצלחה ולהגשמת חלום ההורות תהיה מהירה ואפילו מהנה.

חלק גדול מהאנשים שהכרנו שניסו למצוא שותף להורות בכוחות עצמם חזרו עייפים ומיואשים, ומבלי שהצליחו בכך. הם ערכו מפגשים עם אנשים שונים במשך תקופות ארוכות והסתבכו עם ניסוחים משפטיים.

אנחנו נחסוך לכם את הזמן ואת התסכול וננחה אתכם לקבל את ההחלטות הנכונות בזמנים הנכונים.

 

קצת מפחיד אותי  להכניס אדם נוסף ככה פתאום לחיים.

בנינו מודל מחושב, מנוהל שתפקידו למצוא עבורך בהתבסס על מספר נתונים רב את השותף/ה הנכון והטוב ביותר עבורכם להורות משותפת. עם זאת צריך לזכור שכל שותפות היא למעשה עבודה קשה של מערכת היחסים והתחזוק שלה.

 

מי מבטיח לי שהילד לא ייפגע? 

הורות משותפת היא הורות שרואה קודם כל ולפני הכל את טובת וצורכי הילד והם בראש פירמידת הצרכים. מבחינה מחקרית לא הוכח  שמשפחות במודל זה  מספקות סביבה פחות איכותית לגידול ילדים. המשוואה היא פשוטה, אם ההורים בסדר, הילדים בסדר. אם ההורים מאושרים, הילדים מאושרים. בלי קשר לקיום או אי קיום מערכת זוגית ביניהם. נקודת המוצא בכל ויכוח ובכל סוגיה היא קודם כל טובת הילד, ולכן במצבים מסוימים היא אפילו מונעת לא מעט חיכוכים מראש. יש אפילו משהו בהיערכות מראש ובתכנון שמעניק  לילד תשובות ולכן גם הוא מרגיש יציב יותר.  

 

אני לא בטוחה שיהיה לי כושר שיפוט נכון בבחירת הפרטנר.

המסלול הייחודי שבנינו בשיתוף אנשי המקצוע שלנו פורש בפניכם, לאחר בדיקה ובירור מעמיק את האופציות הטובות ביותר להורות משותפת. גם תוך כדי הבחירה יהיה לכם את המקום לעבד חוויות, לפרוק, לחשוב ואם יש צורך נחשב מסלול מחדש, נחפש ונבדוק אופציות נוספות. כל זה מתבצע במקום לא שיפוטי, שיכיל, ויקשיב וינחה אתכם בכל  צעד ושעל עד שתרגישו שלמים עם ההחלטה.

 

 איך מכירים לעומק את הפרטנר וגם את המשפחה שלו?

אנו בודקים ועושים את כל העבודה בשבילכם, חוסכים לכם זמן וכאב ראש ומגישים בפניכם אפשרויות להורים שנמצאו מתאימים לאחר בדיקה מקיפה שביצענו בהיבטים שונים בחיי המועמד. אנחנו עובדים קשה  כדי למזער ככל הניתן מצב של אי התאמה לאחר דייטינג. אנו נלווה ונדריך אתכם במה להתמקד . אתם בידיים טובות.

 

 איך אוכל לדעת איך לגשר על פערים וציפיות ולייצר בעתיד הסכמות?

בניגוד להורות ״רגילה״, הורות משותפת היא הורות יותר מתוכננת. בסוג זה של הורות מביאים בחשבון מראש את מגוון המצבים והאפשרויות שיכולות לצוץ בעתיד ומלבנים אותם מבעוד מועד. יש להיערכות מסוג זה יתרון מאוד גדול כך שברגע האמת כבר יש ״תוכנית פעולה״ מגובשת שהוסדרה מראש  וניתנת ליישום.  פערים תמיד יהיו אך החכמה היא לגלות ולהבין אותם קודם ויחד לנסות להבין איפה אפשר להתפשר. הורות משותפת דומה לזוגיות במובן הזה שגם היא מקיימת מערכת של פשרות בנושאים מסוימים שחשובים לשני הצדדים. 

 

קשה לי לחשוב שאצטרך לחלוק את הזמן עם הילד עם מישהו נוסף.

חלוקת זמן והצבת גבולות ברורים ומוסכמים בין השותפים להורות הם תנאי מפתח להצלחתה. לרוב אלו הורים שגרים בשכנות זו לזה או במרחק מספר רחובות לכל היותר. מספר פעמים בשבוע הילדים אצלך ומספר פעמים בשבוע הילדים אצלו או אצלם. זה משאיר לכם חלק מהזמן פנוי אך בו גם נעוץ היתרון הגדול המאפשר לכם לפתח את עצמיכם ולפגוש בפעם הבאה את ילדיכם במלוא המרץ וסבלנות. מה שבטוח הוא שלמרות שיש חלוקת זמן ברורה  כל  ההורים בכל זמן נתון מעורבים… בפול טיים ג׳וב. 

 

זהו.. אז זה אומר שאצטרך לוותר סופית על הרעיון שאי פעם תהיה לי זוגיות?

זה כלל לא אומר שוויתרתם על האופציה להכיר בן זוג רומנטי בעתיד.  אפשר למצוא זוגיות גם בזמן שהבאתם לעולם ילד בהורות משותפת. וזה קורה.

מפחיד אותי בכלל לחשוב מה יהיה אחרי הלידה.

ההסכם ההורי מפורט מאוד ומביא איתו מספר מצבים אפשריים לחיים שאחרי הלידה, שהגיעו מניסיון של אלפי אנשים. אין חסינות מבעיות ומאתגרים אבל השאלה היא איך מתמודדים איתם. הסכם ההורות מגדיר קשיים צפויים ולצידם גם  את הפתרונות. הוא  יבטיח שכשיהיה מכשול כלשהו, כל אחד מהשותפים להורות יהיה מחויב ליישום פתרון.

 

מה קורה אם ארצה לשלב  זוגיות חדשה בתוך המשפחה החדשה שלי?

אין מניעה לעשות זאת כמובן והאפשרויות פתוחות. כן, ברור שכמוסיפים גורמים חדשים למערכת היחסים יש להכין את שאר הנפשות הפועלות ולקחת בחשבון שייתכנו חיכוכים או קשיים בהתחלה.

 

אני רוצה להביא ילד לעולם בגיל ראוי.

הגיוני, לגיטימי ומתבקש ! ואין צורך להמתין עד שתגיע לה זוגיות כדי להגשים זאת. הורות משותפת הופכת להיות אפשרות לגיטימית התופסת תאוצה רבה בעולם כולו. אתם עוד עשויה לגלות את היתרונות הרבים שטומנת בחובה ההורות המשותפת.

DSC05653.jpg
DSC05642.jpg
״אנחנו קבענו שנר ראשון של חנוכה עושים ביחד. תמיד. בשיח מאוד פתוח עם נכונות לעזור לצד השני בכל מיני דברים בחיים. לא רק סביב הילד. כלומר, חברות מאוד טובה ואהבה כבני אדם, אבל עם גבולות מאוד ברורים כדי שהזוגיות של ליאור וקובי תישאר הזוגיות של ליאור וקובי. כדי שאוכל לבנות לעצמי זוגיות כשארצה מחוץ לתא המשפחתי הזה״

שני, 35, אמא בהורות משותפת

bottom of page