top of page

שיתוף הוריי בהחלטה להקים משפחה בהורות משותפת

עודכן: 14 בספט׳ 2023

בכל אישה המכבדת את הוריה מתחבאת ילדה קטנה שרק רוצה שיחבקו אותה. ואת החיבוק הזה לא ידעתי אם אקבל מהוריי כשהודעתי להם על החלטתי להביא ילד עם שותף. בעברינו חווינו התנגחויות לא מבוטלות בנינו. בעיקר ביני לבין אבי כשאמא שמשה כחוצץ בין שנינו.מגשרת , מפשרת , מייפה צדדים ובעיקר בוכה בלילות.

הייתי ילדה בוחנת גבולות, בייחוד את אלו שלי וגם כאישה לא הפסקתי. תעוזנית. הולכת עם הרגש ומאמינה שהכל אפשרי. תכונות שבהחלט תרמו ליכולתי להסגר מהר כל כך על ההחלטה לקפוץ למים ולהיות בהריון מאוהד ורועי פחות משנה לאחר שהכרנו. רק שבשלב הזה כבר סמכתי על עצמי. ידעתי שבוחרת נכון. זיקקתי את האינטואיציה שלי לטופ ולא נתתי לכלום לבלבל.

את המשפט 'מי קבע שהטעויות שלכם על חיי נכונות לי יותר מהטעויות של עצמי על חיי' הוריי שמעו אין ספור פעמים כאשר ניסו לשתק את הפראיות שבתוכי. אז בדרכי האופיינית לא היו התייעצויות קודמות. את התהליך של ההחלטה ללכת 'לשם' עברתי עם עצמי לבד. כהרגלי. סוליסטית. בגיל 36 פלוס עזבתי מקום עבודה אחרי 7 שנים ולקחתי שנת שבתון. במהלכה ארזתי את עצמי,טסתי וחזרתי, לבדי. הודו .קוסטה ריקה . אירופה ובזמן הזה עשיתי חישוב מסלול מחדש. חזרתי בת 37 ומשהו, מצאתי דירה בתל אביב. שוב. והתחלתי להניע גלגלים. לחפש את האבא המושלם לילדים שלי. אבא שלי, רמו,איש מדהים לכל הדעות, נולד במרוקו,בן 75 וכן ... היו לו קבעונות בעבר.המון מהם. אמא שלי אישה מהמהמת, בת 74, בולגריה, לב ענק ופתוחה לקבל את הכל אם רק עושה אותי מאושרת. מנסה להזכר ביום הספציפי שהודעתי להם שאני נכנסת להורות משותפת. לא זכור לי היום, לא זכור לי הרגע, לא זכורה לי השיחה. אני חושבת שהם הבינו שאני רוצה להיות אמא וידעו שאני לא מתכוונת להביא ילד מתוך זוגיות. מבחינתם הייתי בכיוון להביא ילד לבד. וזה היה משהו שמאוד חששו מפניו. איך אסתדר ולמה שוב לבד בעולם. כשהחלטתי לכתוב על איך המשפחה שלי קיבלה את בחירתי בהורות משותפת הבנתי שלא היתה בכלל סיטואציה. מנסה ומנסה להזכר ובאמת אין רגע כזה. גם אני הופתעתי. לא זכרתי כבר.😌 הכרתי את הבנים,סיפרתי להוריי והם פשוט תמכו. חושבת שאפילו אהבו את הרעיון. הרגישו הקלה. היה חשוב להם שאתחבר לאבא טוב. אם זה אחד או שניים פחות היה רלוונטי בעיניהם. עניין אותם שיהיה לילד אבא מסור ולאמא יהיה פרטנר אחראי. גיליתי את הוריי כאנשים פתוחים ונאורים. שקיבלו את כל הקונספט כולל הידיעה שאני רוצה ילד אחד מרועי ואחד מאוהד בצורה הכי טיבעית שיש. ואיך אני יודעת ? כי כשלא טיבעיים איתי אני מרגישה מועקה. אני נלחמת. אני בורחת. כלום מיזה לא קרה. לא היתה שום דרמה. וכל זה עוד לפני שהכירו פרונטלית את הבנים.כשהייתי בהריון חודש חמישי נפגשנו עם המשפחות.הם עם שלי ואני עם שלהם. זה קרה בארוחת שישי והחיבור היה מיידי. בדיוק כמו שהיה בין שלושתינו. הוריי חיבקו אותם לתוך המשפחה והם מצידם נטמעו בה כאילו היו שם תמיד. כך קרה גם הפוך . כשאני הגעתי למשפחות שלהם. אמרתי לאמא של אוהד בין הסירים במטבח 'את ממש הולכת להסתדר עם אמא שלי. קורצתם מאותו החומר'.ולימים כך בדיוק קרה. אז כן,ככל היכרות למטרה עמוקה גם פה ההתחלה לוותה במעט רגעי מבוכה של הכרות ראשונית שהתמוססו בצורה מאוד קלילה וטיבעית בהתנהלות של אנשים שנוצרת בניהם אהבה. ולפני 4 שנים מחוץ לחדר לידה של רנה בכורי גם המשפחות שלנו נפגשו. החלום שלנו התגשם באותו יום פעמים. במשך 4 שעות בהן אני בלידה,ישבו שלובי ידיים ומחובקים וספגו את ההתרגשות אחד של השני. זה היה מדהים.

ושנתיים אחרי מחוץ לחדר הלידה של ריי קטנתי,נפגשו שוב זוגות ידיים וכתפים רחבות שמכילות שוב התרגשות מטורפת של אנשים שהיו פעם זרים ובאותו רגע כבר חלקו חוויות של מפגשים רבים בין משפחות מורחבות,בארוחות שישי פה ושם,בחגים ובימי הולדת תמיד. אז הפחד לחשוף את הרצון ללכת בדרך פחות מקובלת בפני ההורים הוא טיבעי ורלוונטי – הרי כולנו רוצים לזכות בחיבוק.

אבל היום יותר מתמיד הפתיחות למגוון קיימת. היום יותר מתמיד הנושא על השולחן. זה פה וזה קיים וזה כבר לא כל כך שונה והעולם היום יותר מתמיד מאפשר ליותר זוגות ידיים תומכות של הורים לחבק בשקט נפשי וידיעה שהבת שלהם תהיה בסדר גם עם אבא או אבאים שלא חולקים איתה את אותה מיטה. אנחנו עדיין משפחה. לא פחות מאחרות ולפעמים אף יותר . 'חלומות במגוון צבעים וצורות' . אז שנה טובה של הגשמת כמה. אצלי החשובות ביותר הוגשמו וכל השאר זה בונוס.😌


רוצים לקרוא על עוד חששות ואתגרים ? לחצו כאן ותגלו שאתם לא לבד

הורות משותפת

77 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


bottom of page